loading...
.:: گروه مهندسی ساخت و تولید ::.
پیغام مدیریت

با سلام

کاربر گرامی، اگر پس از بازبینی مطالب سایت،مطلب مورد نظر خود را نیافتید با ارسال "مطلب مورد نظر" خود به ایمیل مدیریت یا از طریق گزینه " تماس با ما " مطلب خود را عنوان کرده تا پس از بررسی مطلب در خواستی خود را دریافت کنید.

اگر به دنبال فیلم در مورد مطلب خود میگردید،ما در اینجا منبعی از فیلم های صنعتی،اطلاعاتی،خطوط تولید،فرایند های ساخت و .. را داریم.در صورت نیاز موضوع خود را یه ایمیل ذکر شده ارسال کنید.

avesta.ardel@gmail.com

با تشکر مدیریت سایت

آخرین ارسال های انجمن

بهينه ‌سازي جريان مواد در آهنگري با قالب بسته به روش متعادل ‌سازي نيروها

عمار آردل بازدید : 888 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (0)


نویسنده :
سيدجمال‌الدين موسوي

چكيده :
امروزه بهينه‌سازي در زمينه‌هاي گسترده علوم مهندسي به كار گرفته مي‌شود و هدف آن حداقل كردن پارامترهايی همانند هزينه و وزن ماده مصرفي و يا حداكثر كردن پارامترهايي چون مقاومت ماده و مقاومت سازه در برابر زلزله مي‌باشد. در اين مقاله بر مبناي اين روش سعي در بدست آوردن مدل جديدي با استفاده از روش تعادل نيروها، براي جريان مواد در آهنگري با قالب بسته شده است.
همچنين با استفاده از مدل زونكلر برنامه‌اي به زبان اتوليسپ (Autolisp) نوشته شده، و قالب ساخته شده با استفاده از اين روش و روش اجزاء محدود براي حالت كرنش صفحه‌اي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. در نهايت آزمايش‌هايي با استفاده از قالب ساخته شده انجام شده و نتايج روش‌هاي بالا با يكديگر مقايسه شده‌اند.

بررسي روش‌هاي ساخت تقويت‌ كننده‌هاي بافته ‌شده سه بعدي مورد استفاده در قطعات كامپوزيتي

عمار آردل بازدید : 812 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (0)

نویسنده :
مرتضي ابوطالبي

چكيده :
تقويت‌كننده‌هاي سه‌بعدي با استفاده از اليافي از جنس شيشه، كربن، آراميد و... و توسط روش‌هاي برگرفته از روش‌هاي مرسوم نساجي كه براي بافت پارچه‌ها و يا دوختن آنها به يكديگر استفاده مي‌شود، ساخته‌می‌شوند. اين روش‌ها عبارتند از ويوينگ(Weaving)، بِرِيدينگ(Braiding) و نايتينگ(Knitting)، كه با اعمال تغييرات و اصلاحيه‌هايي به منظور انطباق با ويژگي‌هاي الياف فوق‌الذكر، از آنها براي ساخت تقويت‌كننده‌هاي سه‌بعدي استفاده مي‌شود.گفتني است كه هريك از اين روش‌ها داراي زيرمجموعه‌هايي نيز مي‌باشند و در برخي موارد از تركيب اين روش‌ها براي ساخت تقويت‌كننده‌هاي سه بعدي كمك مي‌گيريم.


افزايش عمر سايشي قالب هاي آهنگري با پوشش كاربيدي

عمار آردل بازدید : 815 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (0)


نویسندگان :
فرهاد فضلعلي پور ، مهرداد آقايي

چكيده :
مقاومت سايشي و خوردگي عالي به همراه چسبندگي و دوام حرارتي خوب پوشش‌هاي كاربيدي كه به روش نفوذ واكنش گرمايي ( Thermo Reactive Diffusion (TRD ايجاد مي شوند، اين پوشش‌ها را از لحاظ تكنولوژيكي مورد توجه ساخته است. اين تحقيق به بررسي مكانيسم رشد پوشش كاربيد واناديم (VC) در سطح فولاد و خواص ساشي آن براي افزايش عمر قالب هاي شكلدهي، پرداخته است. تشكيل پوشش كاربيد واناديم، با قرار دادن فولاد گرمكار 1.2367DIN در محيط غني از واناديم حاوي پودر فرو واناديم، كلريدآلومنيم و آلومينا، و ايجاد تركيب بين واناديم محيط با كربن موجود در سطح فولاد در دما‌هاي 950، 1050 و 1150 درجه سانتيگراد، به مدت 0.5 تا 4.5 ساعت، انجام شد. از ميكروسكوپ نوري و ميكروسكوپ الكتروني روبشي(SEM) مجهز به آناليز نقطه‌اي EDAX و اشعه X براي مطالعه پوشش استفاده شد. بسته به زمان ودماي عمليات، ضخامتي بين 2.3 تا 23.2 ميكرومتر ايجاد شد. در بررسي مقاومت سايشي، اين پوشش با نمونه هاي نيتروكربوره و سختكاري شده، با استفاده از روش تست سايش Pin-on-disk مقايسه شد. مشاهده شد كه نمونه هاي پوشش شده با كاربيد واناديم داراي بالاتري مقاومت سايشي در مقايسه با نمونه هاي نيترو كربوره و سختكاري شده مي باشند.ماشین های CNC

عمار آردل بازدید : 1174 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (0)


مخفف computer numerical control می باشد در ایران این ماشین ها CNC خالی خوانده میشوند ولی نام آنها به فارسی ماشین های (دستگاه های ) کنترل عددی ترجمه می شود.


نسل اول این دستگاه ها NC ها بوده اند یعنی کامپیوتر را نداشته است و دستگاه طبق منطقی خاص دستورات را درک می کرده مثلا با استفاده از کارت های پانچ شده.


روش کار دستگاه CNC

عمار آردل بازدید : 1928 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (0)


سوراخکاری و... انجام می دهد .برنامه نویس اجزای قطعه را به زبان برنامه ترجمه مکند . دراین ماشین دو روش برای تنضیم قطعه کار نسبت به ابزار داریم یکی صفر مطلق مباشد یکی دیگر صفر نسبی ، در صفر مطلق ماشین به وسیله ء برنامه نوشه شده نقطه ایی را به
عنوان نقطهء مرجع؛ که برنامه نویس فاصله های موجود در عملیات را نسبت به آن می سنجد.

فرز CNC پانتوگراف

عمار آردل بازدید : 1887 پنجشنبه 1390/10/08 نظرات (2)


پانتوگراف وسيله ايست که با کمک آن مي توان از هر نوع نقشه و تصويري نسخه برداري کــرد. اين وسيله امکــان ايجاد تصاوير با مقياسهاي مختلف را از روي الگو مهيا مي سازد.
در فرزهاي پانتوگراف سنتي از خط کش پانتوگراف (که جهت تغيير مقياس به وسیله اپــــــــــراتور بکار مي رود) جهت عمليات فرز کاري استفاده مي شود.
در فرز پانتوگراف CNC الگو از کامپيوتر به دستگاه منتقل شده و دستگاه به صورت اتوماتيک الگو را بر روي سطح مورد نظر ايجاد مي نمايد.

تعداد صفحات : 23

درباره ما
اگر علم در ثریا باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست می یابند...
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 134
 • کل نظرات : 60
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 674
 • آی پی امروز : 27
 • آی پی دیروز : 21
 • بازدید امروز : 105
 • باردید دیروز : 49
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 456
 • بازدید ماه : 1,972
 • بازدید سال : 27,358
 • بازدید کلی : 664,535
 • کدهای اختصاصی